Czerwone Usta- 29 lipca Międzynarodowy Dzień Szminki 0
66.jpg

Jeśli jesteś smutna nałóż więcej szminki i atakuj - mawiała Coco Chanel

Kleopatra przy pomocy szminki pozbywała się oponentów. Największy atrybut kobiecości. Był, jest i będzie na ustach kobiet całego świata.

Kwintesencja kobiecości – czerwone, zmysłowe usta.Niezastąpiona, ponadczasowa, elegancka. To trzy przymiotniki, w których zamyka się cała kwintesencja, czerwonej szminki.

W XVIII zakazana w wielu państwach Europy. Pokonała przeciwności i z czarnego charakteru stała się niekwestionowaną królową za sprawą kina. 


Aktorki czarno-białych filmów niemych, wylansowały modę na mocno zaznaczone usta. Greta Garbo, Gloria Swanson A słynne femme fatale m.in. Marilyn Monroe czy Elizabeth Taylor kładąc się spać w czerwonej szmince – nadały jej status ikony.

Czerwona szminka stała się symbolem wyzwolonej kobiety, ale także remedium na przeciwności losu. Mawiano,że kiedy wskaźniki ekonomiczne idą w dół, sprzedaż szminki wzrasta. Kobiety zawsze lubiły poprawiać sobie nastrój za pomocą makijażu. By podkreślić wyjątkowość czerwonej szminki, w 1933 rok, jej nakładanie, zostało przez amerykańskiego VOGUE'A okrzyknięte jednym z najważniejszych gestów stulecia.

Szminka stała się tak popularna, że dziś co trzy sekundy na świecie sprzedaje się jedna sztuka.

Czerwień symbolizuje pasję, miłość i charyzmę. Nie ma jednego odcienia czerwieni, jest ich cały wachlarz tak jak typów kobiecej urody. Dlatego każda z nas może dopasować ją bezbłędnie do — odcienia skóry, wielkości ust, czy sytuacji.

Czerwona szminka zmienia nie tylko wygląd, ale i zachowanie, dodaje odwagi, uczy kobiecości. Poczucie pewności siebie, odwaga to główne atrybuty nowoczesnej kobiety. Nieważne, czy nosi ją gwiazda na Festiwalu Filmowym w Cannes, przebojowa bizneswoman, czy spełniona choć zapracowana matka — wystarczy jedno pociągnięcie ulubionym kolorem i… możesz pisać własną, niepowtarzalną historię!

Czerwone pomadki LipSense:  Blu Red, Fly Girl, Candy Canetekst źródłowy: Kafetera.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl