Jakiej szminki użyć aby zęby wydawały się optycznie bielsze? 0
3.jpg

Istnieją pewne sposoby, które mogą  upiększyć Twój uśmiech w sposób natychmiastowy. Niektóre odcienie szminek mogą sprawić, że zęby wyglądają bielsze. Jest to kwestia logiki koła kolorów: niebieskie i pomarańczowo-żółte na kole barw są w stosunku do siebie w opozycji, więc niebieskie tony dążą do wycofywania pomarańczowych lub żółtych tonów, gdy są ze sobą zestawione i vice versa (niektórzy robią to dokładnie odwrotnie). Dlatego szminki sformułowane na niebieskiej podstawie pomogą wyeliminować wszelkie pomarańczowe lub żółte tony na zębach.

CZERWIENIE

Podczas gdy pomarańczowe i czerwone szminki z pewnością mają teraz swoją chwilę w świecie mody, należy pamiętać, że pomarańczowe i wszystkie kolory o podstawie żółtej, mają tendencję do podkreślania tych samych barw w twoim uśmiechu. W szczególności, jeśli masz jasną karnację. Śniada cera już sama w sobie stanowi dobry kontrast dla bieli zębów.

Trzymaj się  chłodnych odcieni czerwieni a nie koralu czy oranżu. Wszystkie czerwienie z tzw palety niebieskiej (zimnej) są wskazane.  W LipSense to : Blu Red, Fly Girl, Strawberry Shortcake, Pomegranate, Samon


JASNE RÓŻE

Przy jasno-różowych szminkach nie ma zdecydowanego  kontrastu pomiędzy kolorem szminki a bielą zębów. Nadal jednak stosuje się tę samą zasadę: uważaj na ciepłe róże z nutą ciepłego beżu czy oranżu i przejdź do delikatnych chłodnych różowo-jagodowych odcieni takich jak Goddess, Mauve Ice, Pink Champagne, Sassy Z, Fleur de Lisa

 

CIEMNE RÓŻE

Polecane są wszelkie kolory pochodne od owoców z grupy jagód (porzeczka, jagoda, żurawina, borówka, malina, truskawka, jeżyna, ciemne winogrona)

To szeroki wybór odcieni. Ponieważ owoce z grupy jagód, na ogół opierają się na różowych lub purpurowo- czerwonych kolorach, niebieskie odcienie są dość silne - co znowu czyni cuda dla jasnego uśmiechu, niezależnie od tego, czy wybierasz lekką malinę czy głęboki fiolet: Roseberry, Dark Pink, Plumeria, Kiss for a cause, Razzberry.

Inną rzeczą, o której warto pamiętać, lekki połysk, błyszczące drobinki (srebrne, nie złote) również wzmacniają optycznie biel Twojego uśmiechu. Jako wykończenie rekomendowane błyszczyki: Glossy Gloss, Matte Gloss,Opal Gloss, Silver Glitter Gloss, Rose Gloss

 

 

 

CIEMNE KOLORY

Wybierz ciemne jagody , wino i  purpurę omijając brązy

Brązowe odcienie nie przynoszą zębom żadnych zalet - w rzeczywistości podkreślają tylko ciepłe- żółto-beżowe tony w uśmiechu. Kontrast pomaga- to na pewno, ale zdecydowanie lepiej trzymać się ciemnej jagody ,tonacji od bordo do czerwonego wina.. Purpurowe i ciemne czerwienie oferują podwójną korzyść : będąc w niebieskiej palecie niwelują z zębów żółte tony, jednocześnie dając mocny kontrast aby te wyglądały jak najjaśniejsze: Lexie Bear’y, Purple Reign, Mulled Wine.

 

               

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl